site.btaПари Сен Жермен се наложи над Страсбург във френската Лига 1

Пари Сен Жермен се наложи над Страсбург във френската Лига 1
AP Photo/Christophe Ena

Отборът на Пари Сен Жермен победи Страсбург с 4:2 като домакин в двубой от осмия кръг на френското футболно първенство.

Пари Сен Жермен излезе начело във временното класиране в Лига 1 с 20 точки, колкото има и вторият Монако. И двата тима продължават без загуба в шампионата. Страсбург се намира на седма позиция в подреждането с 10 точки към момента.

18-годишният полузащитник на домакините Сени Маюлу реализира първото попадение в срещата в 18-ата минута, а това остана и единственият гол през първото полувреме.

Скоро след подновяването на играта през второто полувреме, в 47-ата минута, Марко Асенсио покачи на 2:0 за Пари Сен Жермен.

Гостите намалиха в 58-ата минута чрез Секу Мара, но само осем минути по-късно Брадли Баркола отново направи преднината на парижани два гола, след като бе точен за 3:1.

Корейският национал Кан-ин Ли направи резултата 4:1 за Пари Сен Жермен в 90-ата минута, а във втората минута на добавеното време 18-годишният сенегалски полузащитник на гостите Папе Дауда Дионг оформи крайното 4:2.