site.btaМирослава Минчева остана девета на 25 метра пистолет във финала на Световната купа в Индия

Снимка: Благой Кирилов/БТА

Мирослава Минчева завърши на девето място на 25 метра пистолет за жени във финала на Световната купа по спортна стрелба в Делхи, Индия. За състезанието се класираха само най-добрите в отделните дисциплини през годината.

Минчева завърши с 582 точки - 289 на прецизна и 293 на бърза стрелба и само по-слаба последна серия я лиши от участие във финала. Последната финалистка, заела осмото място - германката Йозефин Едер, влезе сред най-добрите осем със същия резултат 582 точки.

Именно Едер направи най-силен финал и спечели златото в дисциплината с 36 поразени мишени.

Вчера другият български представител на финала на Световната купа Самуил Донков остана пети във финала на 10 метра пистолет за мъже.

Към 19:16 на 16.10.2024 Новините от днес