site.btaАйзък Прайс: "Ранният гол ни даде допълнително самочувствие"

Айзък Прайс: "Ранният гол ни даде допълнително самочувствие"
Айзък Прайс след победата над България в турнира Лига на нациите на УЕФА. Снимка: Liam McBurney/PA via AP

Айзък Прайс беше щастлив от представянето на отбора на Северна Ирландия при победата с 5:0 над България на "Уиндзор Парк" в мача от турнира Лига на нациите на УЕФА.

Прайс се превърна в герой за тима си с хеттрик, след като откри резултата в 15-ата минута, а в 29-ата направи 2:0. В последствие той вкара за 4:0 десетина минути преди края, с успеха островитяните поведоха в класирането в група С3 със 7 точки, пред Беларус с 6, България с 5 и Люксембург с 2 преди срещите от последните два кръга през ноември.

"Всички момчета се представиха на топ ниво. Влязохме в мача много концентрирани, а ранният гол ни даде допълнително самочувствие. Победа с 5:0 носи страхотно усещане. Сега е важно да наградим върху този резултат", коментира той.

"Цялостно се справихме много добре. Играхме силно и срещу Беларус през първото полувреме в събота. Трябваше да вкараме два или три гола, но не успяхме и мачът завърши 0:0. Бяхме разочаровани от този резултат, но може би това ни мотивира да покажем колко добри можем да бъдем, че можем да побеждаваме. Имаме доста добри млади играчи, но сме наясно, че все още не сме завършен отбор. Но със сигурност подобни мачове трябва да ни послужат като основа, върху която да награждаме, да ставаме още по-добри и да печелим по този начин. Победа с 5:0 е невероятно нещо и тя ще ни даде увереност за следващите мачове срещу Беларус и Люксембург. Искаме да спечелим първото място в групата и трябва да покажем и на другите съперници, че можем да го направим", добави полузащитникът на белгийския Стандард Лиеж.

Той беше още по-щастлив от реализираните три попадения.

"Трудно е да опиша чувствата си в момента. Да постигна това пред пълните трубине на "Уиндзор" е невероятно. Ще занеса топката от мача на майка ми и баща ми. Това е жест към тях за всичките жертви, които са направили за мен, когато бях малък", обясни Прайс.

"В ситуацията при третия ми гол си казах: "Защо да не се пробвам за хеттрик?" и за щастие ударът се получи страхотно. Велико е, особено когато видиш радостта, изписана по лицата на нашите фенове. Затова сме футболисти. Няма нищо по-добро", допълни юношата на английския Евертън.