site.btaТурският национал Хакан Чалханоглу се извини за пропусната дузпа при гостуването на Исландия

снимка: AP Photo/Ariel Schalit

Първата пропусната дузпа за Хакан Чалханоглу след 14 поредни успешни изпълнения по време на гостуването на националния тим на Турция срещу Исландия в Лигата на нациите се случи по странен начин и остави лош спомен за полузащитника, въпреки че той се разписа при втората отсъдена дузпа за отбора.

Турция победи с 4:2, а след пропуска на Чалханоглу, който е подхлъзна в 54-ата минута, той все пак вкара от дузпа в 67-ата минута, правейки резултата 2:1 за турския състав към момента.

Хакан Чалханоглу се извини за пропуска и обясни: "Дори не искам да говоря за това".

"Играхме много добре. Опитаме да ги откажем преди края на 90-те минути", добави турският национал, цитиран от FcInternews.

"Умът ми все още е в дузпата. Съжалявам, защото се подхлъзнах. Не искам да говоря много за това. Не трябваше да пропукам дузпата и затова изпълних и втората. Обикновен съобразявам скоростта си, когато изпълнявам дузпи. При втората гледах повече към вратаря. Щастлив съм, че успях да вкарам", каза още футболистът на италианския Интер.

Голът му срещу Исландия бе под номер 20 за него за националния тим на Турция в 94 изиграни мача.

Към 14:09 на 16.10.2024 Новините от днес