site.btaЗвездата на Филаделфия Пол Джордж получи травма на коляното в мач от предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация

Пол Джордж Снимка: AP/Derik Hamilton

Звездата на Филаделфия Пол Джордж получи контузия при победата срещу гостуващия Атланта със 104:89 в мач предсезонната подготовка в Националната баскетболна асоциация.

Джордж усука лявото си коляно при защитно действие срещу нападателя на съперника Джейлън Джонсън. Той беше заменен 8:09 минути преди края на първото полувреме и повече не се появи в игра.

"Надявам се да не е сериозно и той бързо да се завърне при нас", коментира старши треньорът на тима Ник Нърс след двубоя.

34-годишният Джордж игра 12 минути в мача с Атланта, като записа 8 точки с 3 точни от общо 5 стрелби от полето. След края на срещата в съблекалнята нападателят се движеше нормално, макар и с бандаж на контузеното място, като не изглеждаше особено притеснен от травмата, съобщава АП.

Джордж пристигна във Филаделфия като свободен агент през това лято след пет сезона в Лос Анджелис Клипърс. Той подписа 4-годишен договор на обща стойност 212 милиона долара.

В 74 срещи през миналия сезон нападателят постигна средно по 226, точки, 5.2 борби и 3.5 асистенции, като беше избран да участва за девети път в кариерата си и в Мача на звездита на НБА.