site.btaЕтър 64 победи Бъки в женското хандбално първенство

Етър 64 победи Бъки в женското хандбално първенство

Срещи от втория кръг на първенството на България по хандбал за жени:

Етър'64 - Бъки (Габрово)    - 36:28 (18:9)
Васил Левски  - Мартен 07 - 41:23 (19:12)

група Б:
Академик ПУ  - Хасково                               - 34:18 (16:9)
Спортист-Кремиковци 2018 - Свиленград  - 23:45 (10:23)
Сливница                                                        - почива

Етър 64 победи Бъки с 36:28 (18:9) в среща от втория кръг в женското хандбално първенство на България.

С успеха великотърновки оглавиха еднолично класирането в група "А" с пълен актив от 4 точки.

"Виолетовите", носителки на националната купа в предишната кампания, започнаха силно в първото си домакинство за сезона и още в средата на първото полувреме поведоха с 12:2. До края Етър поддържаше аванс от 6-7 гола, а завърналият се в елита габровски тим единствено успя  да намали изоставането си до 20:25 в 43 минута, но за повече нямаше сили.

Миглена Христова беше най-резултатна  за успеха с 9 гола, а с 8 попадения  допринесе Олександра  Замишляк. Иванела Арнаудова вкара 10 пъти за Бъки.

В другата среща от група "А"  Васил Левски постигна първа победа в шампионата след 41:23 (19:12) като домакин срещу новака Мартен 07.

В група "Б"  Свиленград записа убедителен успех в първия си мач за сезона при гостуването си на новака Спортист-Кремиковци 2018 с 45:23 (23:10), а Академик ПУ също спечели за първи път през новата кампания след 34:18 (16:9) в домакинството си на Хасково.