site.btaСловения записа минимален успех над Казахстан в двубой от Лигата на нациите

Словения записа минимален успех над Казахстан в двубой от Лигата на нациите
снимка: АР, Fredrik Varfjell

Словения спечели с 1:0 гостуването си на Казахстан в мач от четвъртия кръг в Лигата на нациите. Единственото попадение бе дело на Ян Млакар в 53-ата минута. Така словенците събраха актив от 7 точки и се изравниха с Норвегия на върха във временното класиране. Казахстан е на последната позиция с едва 1 точка.

Срещата не предложи много интересни моменти на феновете. През първото полуврме в 17-ата минута Абат Аймбетов с удар от границата на наказателното поле прати топката в напречната греда на вратата пазена от Ян Облак.

След подновяването на играта Словения стигна до така важното попадение чрез Ян Млакар в 53-ата минута. Полузащитникът на Пиза се разписа с топовен удар извън наказателното поле.

До  края на срещата гостите удариха греда и пропиляха няколко добри шанса за втори гол.

Към 20:17 на 13.10.2024 Новините от днес