site.btaПортугалия се наложи като гост над Полша, Роналдо не спира да бележи

Португалия се наложи като гост над Полша, Роналдо не спира да бележи
снимка: АР, Czarek Sokolowski

Португалия се наложи с 3:1 като гост над Полша и записа трета победа от три мача в група 1, Лига "А", на Лигата на нациите. Отборът на Роберто Мартинес показа добра игра, а Кристиано Роналдо продължи да подобрява рекорда си за родината. Той вече има 133 гола с екипа на Португалия.

39-годишният футболист се разписа в 37-ата минута, за да удвои аванса на своя тим. Преди това Бернардо Силва бе открил резултата, след като се възползва от асистенция на Бруно Фернандеш.

Пьотър Жиелински вдигна феновете по трибуните на крака в 78-ата минута. Две минути преди края на срещата Ян Беднарек си отбеляза автогол и Португалия си тръгна с три точки.

В другата среща от групата Хърватия се наложи с 2:1 над Шотландия.

Испания победи с 1:0 Дания и оглави класирането в групата 4, Лига „А“. Европейският шампион положи доста усилия, за да стигне до триумф в Мурсия и така измести скандинавците от първото място. Попадението отбеляза Мартин Субименди в 79-ата минута, след като отправи отличен удар от воле извън наказателното поле. Топката спря в мрежата на Каспер Шмайхел с помощта и на рикошет.

Селекционерът на "Ла Фурия" Луис де ла Фуенте не можеше да разчита на голяма част от титулярите, извоювали европейската титла през лятото, но и това не попречи на домакините да зарадват феновете си, които видяха купата от Евро 2024 преди началото на сблъсъка.

Испания вече е в серия от 13 мача без поражение във всички турнири, като записа 11 победи и 2 равенства. Отборът на Луис де ла Фуенте загуби за последно от Колумбия в контрола, играна през март.

Сърбия победи с 2:0 Швейцария в другия мач от групата. Автогол на Нико Елведи и попадение на Александър Митрович донесоха успеха на състава воден от Драган Стойкович-Пикси. Сърбия вече имат 4 точки, а противникът остава с нула.

Швейцария имаше инициативата и създаде куп положения, а през второто полувреме Бреел Емболо пропусна дузпа.

Към 07:13 на 13.10.2024 Новините от днес