site.btaГермания се измъкна с три точки от трудното гостуване в Зеница, Нидерландия стигна до точката с човек по-малко срещу Унгария

Дениз Ундав вкара и двата гола за победата на Германия над Босна и Херцеговина в Зеница / снимка: АП/Armin Durgut

Националният отбор на Германия поведе еднолично в класирането в група 3 на Лига "А" на Лигата на нациите, след като спечели с 2:1 като гост на Босна и Херцеговина.

На негостоприемия стадион в Зеница Бундестимът стигна до успеха с два гола на Дениз Ундав през първото полувреме. Нападателят на Щутгарт бе точен в 30-ата и в 36-ата минута, а между двете му попадения друго, реализирано от Тим Клайндинст, бе отменено.

В началото на второто полувреме и гол на Ундав бе анулиран, а в 70-ата минута капитанът Един Джеко върна надеждите на босненците с гол за 1:2.

Домакините обаче не успяха да направят нещо повече в предни позиции и така Германия записа втората си победа от началото на турнира. С нея възпитаниците на Юлиан Нагелсман вече имат 7 точки, с две повече от втория Нидерландия, който стигна до равенство 1:1 при гостуването си Унгария.

Маджарите поведоха в 32-рата минута чрез Роланд Шалай, а в 78-мата минута Нидерландия остана и с човек по-малко на игрището след червен картон на Върджил ван Дайк.

С човек по-малко обаче Нидерландия заигра по-добре и в 83-тата минута гостите изравниха чрез Дензъл Дъмфрис.

За Унгария това бе втора точка, с която тимът задмина с една Босна и Херцеговина в спора за третата позиция.

Към 02:15 на 12.10.2024 Новините от днес