site.btaРъководството на италианския Комо ще черпи с безплатна бира всеки фен на Наполи, който пристигне за гостуването през февруари догодина

Снимка: Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Ръководството на италианския футболен отбор Комо предложи безплатна бира на всеки фен на Наполи, който реши да пътува за гостуването в Северна Италия през февруари за втората среща между двата отбора в Серия А този сезон, като знак на благодарност за топлото посрещане миналия петък.

Наполи победи с 3:1, като Скот Мактоминей откри резултата още в 25-ата секунда на двубоя. След това Габриел Стрефеца изравни две минути преди края на първата част. След почивката обаче голове на Ромелу Лукаку и Давид Нереш оформиха успеха на отбора от Неапол, който води в класирането с 16 точки – две пред миналогодишния шампион Интер (Милано). Комо пък се върна в италианския футболен елит след 21 години чакане и в момента има две победи от седем мача, като с 8 точки заема 14-о място.

Но така или иначе, воденият от Сеск Фабрегас отбор се наслаждава на завръщането си при най-добрите, особено предвид парти-атмосферата, която се създава на техните домакински мачове. А от клуба допълнително се стараят да организират топъл прием, както за ВИП-феновете, така и за обикновените зрители, пише сайтът football-italia.net.

"Футболен клуб Комо 1907 би искал да изкаже искрени благодарности на Наполи и неговите фенове за красивата демонстрация на спортен дух след мача в петък вечерта“, пише клубът в изявление. "Атмосферата на стадион "Диего Марадона", както и реакциите на феновете и на двата клуба, бяха несравними. Впечатлени сме! Ето защо нашият клуб ще осигури безплатна бира за всеки гостуващ фен от Неапол, когато дойде време за срещата ни през февруари 2025-а година на стадион "Джузепе Синигалия".

Зад завръщането на Комо във футболния елит на Италия стоят милиардите на братята Робърт и Майкъл Хартоно от Индонезия, които притежават банката гигант Bank Central Asia и компанията за тютюневи изделия “Джарум”.

Към 14:38 на 08.10.2024 Новините от днес