site.btaПет отбора ще участват в новия сезон в първенството на България по хокей на лед

Пет отбора ще участват в новия сезон в първенството на България по хокей на лед
Ирбис-Скейт ще защитава титлата си в първенството на България по хокей на лед при мъжете през сезон 2024/2025 снимка: БТА/архив

Пет клуба от София ще участват в първенството на България по хокей на лед при мъжете през новия сезон, който стартира на 10 октомври.

Надпреварата в четвъртък ще открият Септември и НСА от 19:30 часа на пързалка "Славия", а час по-късно бронзовият медалист от миналия шампионат ЦСКА ще посрещне защитаващия титлата си Ирбис-Скейт в Зимния дворец в столичата. Славия ще почива в първата седмица от кампанията.

Отборите в елита са с два по-малко в сравнение с предишния сезон, след като СК Левски и Левски София отказаха участие в шампионата при мъжете за 2024/2025.

Петте съперника ще играят по системата всеки срещу всеки на разменено гостуване, като един от кръговете ще бъде валиден за купа България.

Победителят в редовния сезон ще играе срещу класиралия се на четвърто място, а завършилият втори ще срещне третия в полуфиналните плейофи за титлата. Спечелилите в тях ще играят баражи за златото, а загубилите ще спорят за бронза.