site.btaБяла и Етър стартираха с убедителни победи в женското хандбално първенство

Бяла и Етър стартираха с убедителни победи в женското хандбално първенство
снимка: БТА/архив
Срещи от първия кръг в първенството на България по хандбал за жени:

група А:
Бяла - Васил Левски                - 40:18 (23:3)
Мартен 07 - Етър'64                - 22:49 (8:23)
Бъки (Габрово)                     - почива

група Б:
Сливница - Академик ПУ             - 26:20 (13:11)
Хасково - Спортист-Кремиковци 2018 - 28:29 (15:11)
Свиленград                         - почива

Бяла започна с категорична победа защитата на титлата си в женското хандбално първенство.

В среща от първия кръг на новия сезон възпитаничките на Виктория Жосан разгромиха  гостуващия Васил Левски (Нови Пазар) с 40:17 (20:3). Домакините вкараха  девет поредни гола в началото на мача и получиха първо попадение във вратата си чак в  12-ата минута, като до почивката  реално предрешиха всичко, оттегляйки се с аванс от 20:3.

Кристина Иванова беше най-резултатна  за успеха с 10 гола. Рени  Еремиева вкара 5 пъти за Васил Левски.

В другата среща от група "А" вицешампионът и носител на купата на България Етър'64 (Велико Търново) беше още по-убедителен и разгроми новака в елита Мартен 67 (Мартен) с 49:22 (23:8). Великотърновки имаха сериозно превъзходство и още в 12-ата минута водеха с 11:3, а малко преди почивката преднината им достигна 23:7. След почивката етърки продължиха да доминират и заслужено триумфираха.

Мартина Тодорова вкара 9 гола за успеха, а Миглена Христова добави 8. За Мартен с по 5 гола се отличиха Галина Енчева и Зара Парашкевова.

В група "Б" Сливница надделя над гостуващия  Академик ПУ с 26:20 (13:11),  а в мача на новаците столичният Спортист-Кремиковци 2018 реализира обрат след почивката и измъкна драматична победа с гол в края над домакина Хасково с 29:28 (11:15).