site.btaНаполи победи Комо и увеличи преднината си на върха в класирането на Серия А

Наполи победи Комо и увеличи преднината си на върха в класирането на Серия А
снимка: Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Скот Мактоминей отбеляза гол след само 25 секунди, а Ромелу Лукаку и Давид Нерес също бяха точни за победата на Наполи срещу гостуващия Комо с 3:1 в среща от седмия кръг на Серия А, за да увеличи преднината си на върха в класирането.

Тимът на Антонио Конте оглавява таблицата с 16 точки след седем мача, с четири пред Ювентус, който приема Каляри в неделя.

Мактоминей откри резултата секунди след началото на мача, когато стреля от вътрешността на наказателното поле, но Комо изравни с удар от далечна дистанция на Габриел Стрефеца, който беше точен две минути преди почивката.

Лукаку върна преднината на домакините след точно изпълнена дузпа осем минути след началото на второто полувреме, след като Серхи Роберто събори Матиас Оливера в наказателното поле.

Нерес вкара трети гол за Наполи в 86-ата минута, за да офoрми крайното 3:1.

"Пристигнах късно, но вече съм интегриран, благодарение на моите съотборници, на техническия щаб и на феновете. Трябва да продължим по този начин", каза Лукаку, който ще пропусне предстоящите мачове на Белгия от Лигата на нациите.

По-късно днес Верона е домакин на Венеция.