site.btaКенийска състезателка по крос кънтри беше уличена в употребата на допинг

Кенийска състезателка по крос кънтри беше уличена в употребата на допинг
снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Кенийската състезателка по крос кънтри Емакулейт Анянго Акол е с временно спрени права, след като даде положителен допинг тест за забраненото вещество тестостерон и за кръвния хормон еритропоетинът (EPO), съобщиха от Комисията за интегритет в леката атлетика (AIU).

24-годишната Анянго стана втората жена, завършила състезание на 10 км за под 29 минути (28:57), финиширайки втора след сънародничката си Агнес Джебет Нгетич, която постави световен рекорд от 28:46 минути във Валенсия през януари.

Временната санкция ще остане в сила, докато случаят й бъде разследван и ако бъде призната за виновна може да получи до четири години лишаване от състезателни права.

Анянго завърши четвърта на Световното първенство по крос кънтри през 2024-а, където помогна на Кения да спечели отборния златен медал.

Към 20:10 на 04.10.2024 Новините от днес