site.btaПорто и Манчестър Юнайтед разделиха точките в истинско зрелище, Кирил Десподов не успя да помогне на ПАОК да избегне загубата от ФКСБ

Хари Магуайър спаси Манчестър Юнайтед от загуба срещу Порто / снимка: АП/Luis Vieira

Отборите на Порто и Манчестър Юнайтед завършиха 3:3 в най-очаквания мач от втория кръг в основната фаза на Лига Европа.

Срещата на "До Драгао" не разочарова и най-претенциозните футболни запалянковци, като и двата отбора могат да съжаляват, че не спечелиха.

Гостите от Англия поведоха с 2:0 до 20-ата минута с голове на Маркъс Рашфорд и Расмус Хьойлунд.

Порто съумя да отговори още до почивката. В 27-мата минута Пепе Акино намали на 1:2, а само още седем след това Саму Агехова изравни за 2:2.

Отново младежкият национал на Испания вкара за Порто в 50-ата минута след асистенция на другия голмайстор Пепе Акино, а кошмарът за феновете на Манчестър Юнайтед стана истински в 81-вата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Въпреки че остана с човек по-малко, в последните минути тимът на Манчестър Юнайтед осъществи натиск и стигна до изравняването. Това се случи в добавеното време, когато централният защитник Хари Магуайър скочи най-високо и с глава матира Диого Коща за трети път.

В друг мач от турнира в Солун местния ПАОК допусна загуба с 0:1 от ФКСБ. За румънците това бе втора поредна победа, с която те са един от петте отбора с максимален актив до момента.

Единственото попадение реализира Даниел Бирлигя в края на първото полувреме с удар от близка дистанция. В началото на втората част ФКСБ остана с 10 души след червен картон на Дариус Олару, но ПАОК така и не успя да се възползва от предимството си, за да стигне поне до изравняване. Най-близо до него бе Янис Михайлидис който уцели греда в края на добавеното време.

Преди това през първото полувреме греда удари и Кирил Десподов. Българският национал започна като титуляр и игра до 83-тата минута, когато бе заменен от юношата на Манчестър Юнайтед Шола Шортайър.

Изненадата на вечерта поднесе шведският Елфсборг, който се наложи с 1:0 над италианския гранд Рома. Единственото попадение за домакините вкара Майкъл Байду, който бе точен от дузпа минута преди почивката.

В сблъсък между два от съперниците на Лудогорец в турнира Атлетик Билбао победи с 2:0 като домакин АЗ Алкмаар. Попаденията за баските паднаха в последните 20 минути и бяха дело на Иняки Уилямс и Ойхан Сансет.

Друг от съперниците на българския шампион - Олимпик Лион, също успя да се поздрави с победа, при това изключително изразителна. "Хлапетата" спечелиха с 4:1 срещу шотландския Рейнджърс на неговия стадион "Айброкс". Точни за френския тим по два пъти бяха ветеранът Александър Лаказет и младият белгиец Малик Фофана. За Рейнджърс се разписа Том Лоурънс, който изравни за 1:1 в 14-ата минута.

В останалите три късни мача от програмата Бешикташ загуби с 1:3 от Айнтрахт Франкфурт в Истанбул, Фенербахче стигна до равенство 1:1 при визитата си на нидерландския Твенте, а белгийският Юнион Сен-Жилоаз и норвежкият Будьо/Глимт приключиха при 0:0.

Към 03:21 на 04.10.2024 Новините от днес