site.btaНаполи се справи с Монца като домакин в италианската Серия А

Наполи се справи с Монца като домакин в италианската Серия А
снимка: Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Отборът на Наполи победи Монца с 2:0 като домакин в двубой от шестия кръг на италианската футболна Серия А и оглави временното класиране с 13 точки, събирайки с една повече от втория Ювентус. Тимът на Монца допусна втора поредна загуба и се намира на предпоследното, 19-о място с 3 точки в актива си и без победа от началото на сезона в Италия.

Домакините реализираха и двете си попадения през първото полувреме. Матео Политано даде преднина на Наполи в 22-ата минута, а в 33-ата грузинският национал Хвича Кварацхелия покачи на 2:0.

Грандът от Неапол остава непобеден като домакин до момента, записвайки три победи.

Гостите започнаха срещата дисциплинирано и компактно, но Наполи бързо намери начин да поведе, след като Политано се възползва от грешка на защитата на противника и с удар по тревата се разписа за 1:0. Матео Политано стана един от тримата футболисти, които са реализирали във всеки от последните 10 сезона в Серия А, заедно с нападателя на Торино Дуван Сапата и състезателя на Рома Пауло Дибала.

Хвича Кварацхелия удвои преднината на домакините с изстрел от воле близо до точката за изпълнение на дузпи.

Футболистите на Монца така и на намериха начин да компенсират грешките си от първото полувреме, а Наполи изглеждаше комфортно на терена след почивката.

Удар на Ромелу Лукаку бе блокиран, а Скот Мактоминей прати топката над вратата на Монца след ъглов удар в минутите след паузата. Наполи можеше да победи и с по-сериозна разлика през второто полувреме, но влезлият като резерва Джакомо Распадори пропусна да реализира, както и Давид Нерес.

Тимът на Монца е с най-дългата серия без победа в първенството от настоящите участници в Серия А - 15 мача.