site.btaЧетири гола на Коул Палмър през първото полувреме донесоха победата на Челси над Брайтън, Арсенал с труден успех над новака Лестър

Коул Палмър вкара четири гола за победата на Челси над Брайтън / снимка: АП/Kin Cheung

Английският национал Коул Палмър вкара четири гола в рамките на 20 минути през първото полувреме за победата на Челси с 4:2 над Брайтън в един от най-интересните мачове от шестия кръг на Висшата лига на Англия.

Всичко по-интересно на "Стамфорд Бридж" се случи през първата част на мача, в която паднаха и шестте попадения, а други две бяха отменени заради засада.

Брайтън откри в седмата минута чрез Жоржиньо Рутер след грешка на вратаря Роберт Санчес.

В 19-ата минута Палмър можеше да изравни, но останал очи в очи с вратаря на Брайтън уцели страничната греда. Минута по-късно полузащитникът реализира гол, който бе отменен заради засада, но в 21-вата минута той все пак имаше поводи да се радва след асистенция на Николас Джаксън за 1:1.

Още 120 секунди по-късно нов гол за Челси, отбелязан от Джейдън Санчо, бе отменен заради нова засада.

Вихреното темпо на игра в Западен Лондон продължи и в 28-мата минута Палмър вкара за 2:1 от дузпа, а три минути след това той оформи хеттрика си след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Брайтън намали на 2:3 в 34-тата минута чрез Карлос Балеба след нова грешка на Роберт Санчес, но с четвъртия си гол в срещата в 41-вата минута Коул Палмър възстанови спокойствието сред феновете на Челси.

През второто полувреме и двата отбора предприеха по-концентрирани действия в отбрана, а най-интересната ситуация бе отменен гол на защитника на домакините Марк Кукурея.

С победата Челси събра 13 точки и заема трето място в класирането, като изостава само с една от лидерите Манчестър Сити и Арсенал. Брайтън е на осмо място с 9 точки.

Арсенал спечели също с 4:2 като домакин срещу новака Лестър, но успехът бе постигна с два гола след 94-тата минута на мача. "Артилеристите" поведоха в 20-ата минута чрез Габриел Мартинели, а секунди преди края на първото полувреме Леандро Тросар покачи на 2:0, с което изглеждаше, че домакините са убили интригата в мача.

Лестър обаче бързо успя да се върне в играта в началото на второто полувреме. В 47-мата минута Джеймс Джъстин изравни, а в 63-тата отново той вкара за 2:2.

До края играта се пренесе изцяло в и пред наказателното поле на Лестър, а Арсенал стигна до заветния трети гол в четвъртата от седемте минути добавено време след 17-ия си корнер в мача. Тросар бе забравен на задна греда и след негов удар от въздуха и рикошет в крака на полузащитника на гостите Уилфред Ндиди си вкара автогол.

В 99-ата минута Арсенал използва вече разредените пространства в отбраната на Лестър и Кай Хаверц оформи крайното 4:2.

В лондонското дерби от кръга Брентфорд и Уест Хям завършиха 1:1.

Домакините откриха още в първата минута чрез Браян Мбемо, като така станаха първият отбор в историята на Висшата лига, който вкарва в първата минута в три последователни двубоя.

Уест Хям успя да изравни в 54-тата минута чрез чеха Томаш Соучек.

Евертън регистрира първата си победа от началото на сезона във Висшата лига след 2:1 при домакинството на Кристъл Палас.

Лондончани поведоха чрез Марк Гехи в десетата минута, но с попадения на Дуайт МакНийл в 47-мата и 54-тата минута Евертън направи обрат и взе първите си три точки за сезона, с които събра общо четири и напусна зоната на изпадащите.

В последния мач в следобедната партида Фулъм взе с 1:0 гостуването си на Нотингам Форест. За лондончани се разписа Раул Хименес, който вкара от дузпа в 51-вата минута.