site.btaАкадемик Бултекс 99 спечели Черноморските игри във Варна

Академик Бултекс 99 спечели Черноморските игри във Варна
БТА, Варна (27 септември 2024) В зала "Христо Борисов" във Варна се играе финалната среща по баскетбол от Черноморските игри между отборите на Черно море Тича и Академик Бултекс 99.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ЕВ)

Черноморски игра, мач за първото място:

Черно море Тича – Академик Бултекс 99 - 77:83 (12:24, 23:25, 28:17, 14:17)

Академик Бултекс 99 спечели баскетболния турнир от Черноморските игри. Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините на надпреварата Черно море Тича с 83:77. За победителите Николай Титков вкара 25 точки, а Николай Михайлов добави 15 точки. Обрад Томич завърши с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 13 борби. За Черно море Тича Родни Първис вкара 21 точки, а Дахуан Граф добави 16 точки. Мартин Коцев приключи с „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 12 борби за варненци.

Гостите започнаха по-добре срещата и поведоха в резултата. Те продължиха да трупат преднина, която стана осем точки при 12:4. Домакините се опитаха да намалят пасива си, но стрелбата им не бе на ниво. Академик Бултекс 99 без проблеми взе първата част с 24:12. През втория период играта бе сравнително равностойна, но гостите успяваха да поддържат преднина от десет и повече точки. На почивката резултатът бе 49:35 за пловдивчани.

През първото полувреме домакините успяха да вкарат само две тройки от 15 опита, докато играчите на гостуващия тим реализираха седем тройки от 19 опита. Двата отбора успяха да спечелят по 10 борби през първите две части.

В началото на третата четвърт домакините показаха отлична игра и за малко повече от две минути игра вкараха 10 срещу само 1 точка и намалиха изоставането си до 5 точки при 45:50. Около 4 минути и 40 секунди преди края на третия период с тройка на Цветомир Чернокожев Черно море Тича успя да намали пасива си до три точки, а малко по-късно разликата стана само точка при 57:58. Преди последната и решителна част резултатът бе 66:63 за гостите от Пловдив. В заключителните 10 минути домакините на турнира се опитаха да обърнат резултата в мача, но грешки и лошата им стрелба не позволиха това да се случи и Академик Бултекс 99 спечели двубоя и Черноморските игри.

Към 23:13 на 27.09.2024 Новините от днес