site.btaОлимпик Марсилия се добра до победата срещу Олимпик Лион, въпреки че игра с човек по-малко

AP Photo/Laurent Cipriani

Олимпик Марсилия се наложи с 3:2 над домакина Олимпик Лион в последен двубой от петия кръг в Лига 1. Марсилци играха цял мач в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон на Леонардо Балерди още в самото начало на срещата. Аржентинският защитник извърши грубо нарушение срещу Александър Лаказет и беше отстранен с второ официално предупреждение още в петата минута.

В седмата минута на продължението на първата част Лаказет пропусна дузпа, спасена от вратаря Херонимо Руй. Нападателят на домакините не успя да се разпише и при последвалата добавка.

В 53-ата минута Дуйе Чалета-Цар откри резултата за Лион след подаване на Клинтън Мата, но гостите изравниха в 69-ата минута чрез Пол Лирола.

Улисес Гарсия направи пълен обрат осем минути преди края на редовното време, а Раян Чекри изравни след нова асистенция на Клинтън Мата в третата минута на продължението.

Успехът за Марсилия дойде по-малко от две минути по-късно, когато Джонатан Роу се разписа с удар извън наказателното поле.

Марсилия е на трета позиция и има 13 точки, колкото е активът на Монако и шампиона Пари Сен Жермен. Лион е със само 4 точки на 14-то място до момента.