site.btaМайнц 05 записа първа победа от началото на сезона в германската Бундеслига

Майнц 05 записа първа победа от началото на сезона в германската Бундеслига
снимка: АР, Harry Langer

Майнц 05 записа първата си победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:2 при гостуването си на Аугсбург в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата.

Арминдо Зийб изведе Майнц 05 напред в 13-ата минута, а Йонатан Буркарт удвои преднината три минути по-късно.

Аугсбург върна един гол в 25-ата минута чрез Кевен Шлотербек, а след това в рамките на 120 секунди Хадим Амири си изкара два жълти картона и остави гостите с човек по-малко.

Противно на събитията на терена в 49-ата минута Буркарт отбеляза трети гол за Майнц.

В 57-ата минута Самуел Асенде бе точен за Аугсбург за 2:3, но четвърт час по-късно си изкара директен червен картон. До края на мача не се стигна до промяна на резултата.