site.btaВиктория Томова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Сеул

Виктория Томова / снимка: АП/Marta Lavandier

Българката Виктория Томова и нейната японска партньорка Макото Ниномия се класираха за четвъртфиналите по двойки на турнира на твърда настилка в Сеул.

В среща от първия кръг Томова и Ниномия победиха Варвара Лепченко от САЩ и Наталия Стеванович от Сърбия с 4:6, 6:4, 13-11.

Мачът започна по-добре за Лепченко и Стеванович, които поведоха с 3:1 гейма, но Томова и Ниномия изравниха при 3:3. Последва нов пробив за американо-сръбската двойка, която взе първия сет с 6:4.

Във втората част пробиви нямаше в първите девет гейма, но в десетия Томова и Ниномия реализираха още първия си сетбол, за да изравнят сетовете.

В дългия тайбрек българката и японката пропуснаха три мачбола, но не дадоха такъв на съперничките си. Така при четвъртата си възможност те успяха да затворят мача с 13:11 точки.

В четвъртфиналите Томова и Ниномия ще срещнат поставените под номер 1 в схемата Вероника Кудерметова от Русия и Хао-Чин Чан от Тайван.

Вчера българката победи германката Татяна Мария с 6:2, 1:6, 6:0 и утре ще играе във втория кръг от надпреварата на сингъл срещу американката Аманда Анисимова.

Към 16:20 на 18.09.2024 Новините от днес