site.btaАрне Слот: Победата над Милан е по-важна от рождения ми ден

Арне Слот: Победата над Милан е по-важна от рождения ми ден
Арне Слот / снимка: АП/Luca Bruno

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот заяви, че победата с 3:1 над Милан на старта на Шампионската лига е далеч по-важна за него от рождения му ден.

Мачът в Милано съвпадна с 46-ия рожден ден на нидерландския специалист, но Слот каза, че фокусът му е бил изцяло върху двубоя, а успехът бе постигнат след голове на Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк и Доминик Собослай.

"Обикновено човек празнува рождения си ден със семейството и приятелите си, но това бе една добра алтернатива. Милан е специален съперник както за хората в Ливърпул, така и за тези в Нидерландия", каза Слот след мача.

"Щастлив съм по начина, по който обърнахме мача. Още в петата минута изоставахме, а след загубата с 0:1 от Нотингам Форест това ни тежеше. Срещу тях имахме осем корнера и не вкарахме нито веднъж, но днес точно статичните положения ни донесоха успеха. Хубаво е да видиш, че нещо, над което е работено толкова, носи резултат. С топка в крака се чувствахме комфортно, но от игра стигнахме само до удар в гредата, така че се нуждаехме от тези статични положения. В първите минути на мача губехме лесно топката и това даде възможност на Милан да направи опасни контраатаки. След това подобрихме контрола и за нашата врата нямаше повече такива опасности", обясни Слот.

Към 11:20 на 18.09.2024 Новините от днес