site.btaЛюбослав Руйков спечели титлата в италиански картинг шампионат ROK Cup

Любослав Руйков спечели титлата в италиански картинг шампионат ROK Cup
снимка: PureSpeed Racing

Българският пилот Любослав Руйков записа победа и в последния кръг на силния италиански картинг шампионат ROK Cup. Той на практика си беше осигурил титлата в клас ROK Junior един кръг преди края на сезона и имаше нужда от 27 точки в последния уикенд, за да е напълно недостижим на върха на класирането, съобщава Autosport Bulgaria.

Българинът завърши 9-и в квалификацията от 34 пилоти на пистата "7 Laghi Kart" в Кастелето ди Брандуцо, след което стигна до 6-ото място в първото състезание в неделя, а малко по-късно триумфира във второто. Така той си осигури необходимите точки за титлата още в първата надпревара, но това не се отрази на мотивацията му за второто състезание и той записа едно от най-силните представяния през годината.

"Имахме доста технически проблеми в хода на уикенда, включително и преди последните състезания, тъй като картът не палеше и се наложи да сменя всички кабели за неделните стартове. Любослав кара много силно и много правилно. В първото състезание натиска толкова, колкото беше необходимо, за да стигне до точките, които му трябваха. Но във второто беше изключителен, защитава три обиколки позицията си и накрая спечели, просто показа на всички свои съперници, че не могат да го победят. Страхотно пилотиране", обясни след финала механикът на Руйков Станислав Каваримов.

В последния осми кръг на ROK Cup Италия Руйков отново демонстрира, че е най-силният чуждестранен пилот в клас ROK Junior тази година, както и най-постоянният – той спечели два кръга, пропусна един уикенд, а в останалите постоянно беше в челото на класирането.

Любослав Руйков се състезава с подкрепата на Nivel Story Ltd, HTI Bulgaria EOOD, Z&M Private Co и Камфорт Кепитъл ЕООД.

След осем кръга той печели титлата с 377 точки, следван от Рикардо Бранджеро с 318, трети е Джулио Мацолини с 310, а общо 106 пилоти са спечелили точки този сезон в ROK Junior.

Към 22:42 на 16.09.2024 Новините от днес