site.btaАтлетико Мадрид постигна успех срещу Валенсия в среща от футболното първенство на Испания

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Атлетико Мадрид постигна убедителна домакинска победа с 3:0 над последния Валенсия  среща от петия кръг на футболното първенство на Испания.

Головете за успеха реализираха Конър Галахър, Антоан Гризман и Хулиан Алварес.

Маркос Йоренте и Самуел Лино бяха близо до попадения през първото полувреме, преди Атлетико да поведе в 39-ата минута, когато новото попълнение Галахър завърши с удар в долния ъгъл страхотен пас на Родриго Де Пол.

Валенсия се опита да изравни, като опитът на Хави Гера от далечна дистанция мина встрани от вратата, Играчите на тима обаче не успяха да попречат на Гризман да направи 2:0 девет минути след почивката.

Друго ново попълнение Хулиан Алварес оформи крайния резултат с първия си гол в испанския първенство, след като премина от Манчестър Сити, когато вкара след центриране на Родриго Рикелме в 93-ата минута.

Атлетико, който е непобеден този сезон, е на второ място в класирането с 11 точки, на 4 зад лидера Барселона. Валенсия е на последна позиция без победа от началото на кампанията.