site.btaАлександър Везенков и Олимпиакос триумфираха на приятелския турнир по баскетбол за мъже на остров Крит

снимка: Владимир Шоков БТА, архив

Българският  национал Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха приятелския турнир по баскетбол за мъже на остров Крис. Тимът победи на финала Фенербахче със 73:70 след тройка три секунди преди сирената на Тайлър Дорси.

Олимпиакос водеше с 15:14 след първата четвърт, но на почивката Фенербахче направи обрат - 34:29. Разликата за тима от Истанбул стана двуцифрена през третата част, но гръцкият гранд тим намали за 50:57 преди заключителните 10 минути. В тях Олимпиакос доминираше, а след точната стрелба от далечна дистанция на Дорси спечели първия трофей за сезона.

Александър Везенков игра на обичайното си високо ниво и се отчете с 15 точки и 6 борби за 27 минути игра.

От съотборници Тайлър Дорси също вкара 15 точки, а 12 и 8 борби добави Моузес Райт.

Найджъл Хейс-Дейвис беше най-резултатен за Фенербахче с 16 точки и 6 борби, Скоти Уилбекин реализира 12.

"Фенербахче е много труден съперник. В защита не започнахме добре, но след това показахме по-стабилно ниво. Трябва да работим върху атаката. Имаме много талантливи играчи. Най-важното е отборът да побеждава", заяви Везенков, цитиран от gazzetta.gr.

"Това, което се случи преди две години, си остава там. Не съм дошъл в Олимпиакос да завърша нещо, а да започна нещо ново. Дойдох да спечеля всички титли. Ще се опитам да дам 100 процента от себе си", добави той.

Към 20:08 на 16.09.2024 Новините от днес