site.btaАндерс Линд и Сацуки Одо спечелиха титлите на сингъл на международния турнир по тенис на маса "Асарел България Оупън" 2024

снимка: Асарел България Оупън

Андерс Линд от Дания и японката Сацуки Одо са шампионите на сингъл при мъжете и жените в Панагюрище в осмото издание на международния турнир  "Асарел България Оупън" 2024.

Въпреки здравословните проблеми Линд надделя с 3:0 гейма срещу китаеца Бейсюн Цзън на финала. Шампионът на двойки от миналата година в Панагюрище Линд имаше контрол над мача от първата минута, като спечели експресно за точно 25 минути след 11:7, 11:9, 11:8. Поставеният под номер 2 датчанин загуби едва два гейма в хода на целия турнир и както и през миналата година.

"Сезонът за мен е доста труден и пристигнах в България след тежки мачове. В началните етапи на "Асарел България Оупън" сякаш мотивацията ми не беше на необходимото ниво. След първите една-две победи обаче това се промени. На финала бях длъжен да играя супер агресивно, тъй като физически нямаше да издържа, ако мачът се удължи. Винаги играя добре в Панагюрище, още от първото си участие тук през 2016 година. Надявам се това да продължи и догодина", заяви Линд.

Титлата при жените е за голямата звезда през тази година в Панагюрище - 20-годишната японка Сацуки Одо, която защити реномето си на една от най-постоянните в елита на световния тенис на маса за сезона. В големия финал Одо се справи с 3:1 гейма със своята сънародничка Хонока Хашимото – 11:8, 7:11, 11:6, 11:3. Така невероятната серия през състезателната година за Одо продължи, като тя има над 95% спечелени мачове.

При мъжките двойки Китай си върна първенството в Панагюрище. След като през миналата година тук триумфираха датчанинът Линд и французинът Ашар, сега Вън Сун и Хайдун Сюй завоюваха първото място. Сун и Сюй надиграха трудно своите сънародници Бейсюн Цзън и Кай Чжоу с 3:1 (11:7, 7:11, 11:8, 11:8). Сун и Сю получиха шампионските призове от Н. Пр. Дай Цинли – посланик на Китай в България.

Титлата при женските двойки отиде при Япония. В изцяло японски финал Хитоми Сато и Хонока Хашимото победиха изненадващо лесно фаворитките Сацуки Одо и Сакура Юкои с 3:0 гейма (11:8, 11:9, 11:7).

Китайският тандем Фей Сюе и Фейър Хан спечели златото при смесените двойки след успех над представителите на Тайпе Ю-Ан Чан и Пусян Чън с 3:1 гейма.

Към 22:44 на 16.09.2024 Новините от днес