site.btaРеймс и Тулуза постигнаха победи във френската Лига 1

Реймс и Тулуза постигнаха победи във френската Лига 1
Снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Отборът на Реймс се наложи като гост на Нант с 2:1 в мач от четвъртия кръг на френската Лига 1. Реймс направи пълен обрат в мача, след като изоставаше след гол на Дъглас Аугусто. Няма Мунеци изразви за гостите малко след половин час игра, а в 91-вата минута японецът Кейто Накамура донесе трите точки на Реймс.

Тулуза надигра Льо Авър с 2:0 при домакинството си. Това бе първа победа за "виолетовите" за сезона, която дойде с голове на Шави Бабика и Ян Гбоо в последните 20 минути на мача. Благодарение на успеха Тулуза се вдигна до 11-о място в класирането, а Льо Авър е с две позиции по-нагоре.

Последният Анже направи добра операция, като измъкна равенство в Страсбург - 1:1. Себастиен Нанези изведе елзасците напред в резултата след половин час игра, но гостите не се предадоха и Бамба Диенг изравни в 62-рата минута. Така Анже изпревари Монпелие, който вече е на самото дъно на Лига 1.