site.btaПари Сен Жермен се върна на върха в класирането на Лига 1 след обрат срещу Брест

снимка: AP Photo/Matthieu Mirville

Пари Сен Жермен се върна на върха в Лига 1 след домакинска победа с 3:1 над Брест. Точни за успяха на парижани бяха на два пъти Усман Дембеле и веднъж Фабиан Руис, а срещата беше от четвъртия кръг на футболното първенство на Франция.

Фабиан и Дембеле вкараха в рамките на 80 секунди след почивката, за да помогнат на Пари Сен Жермен да достигне перфектните 12 точки от четири мача, две пред Олимпик Марсилия и Монако, които спечелиха също по-рано в събота.

Ромен Дел Кастийо изведе Брест напред в резултата след точно изпълнена дузпа в 29-ата минута след фаул на Нуно Мендеш срещу Лудовик Айорке.

Домакините изравниха в 42-ата минута след удар с глава на непокрития Дембеле и центриране на Марко Асенсио, преди Фабиан Руис да изведе парижани напред с превъзходен удар от далечно разстояние в 73-ата.

Дембеле беше точен отново секунди по-късно, като отбеляза втория си гол, след като завърши отлична контраатака.