site.btaЧелси постигна минимален успех над Борнемут във Висшата лига

Челси постигна минимален успех над Борнемут във Висшата лига
Cнимка: AP Photo/Alastair Grant

Резервата Кристофър Нкунку вкара гол в 86-ата минута, за да осигури победата на Челси с 1:0 като гост на Борнемут в мач, в който бяха показани рекордните 14 жълти картона във Висшата лига.

Борнемут два пъти удари греди, а дузпа на Еванилсън беше спасена от Роберт Санчес през първото полувреме.

Но Челси завърши мача силно и Нкунку, който се появи в 79-ата минута, отбеляза с удар отблизо, за да донесе победата за тима от Лондон.

Нкунку се разписа след асистенция на Джейдън Санчо, който дебютира за "сините". И двамата футболисти се появиха като резерви. Заслуга за успеха на гостите имаше и стражът Роберт Санчес, който освен че спаси дузпа, направи още няколко решаващи намеси.

Домакините от Борнемут обаче не успяха да се възползват от шансовете си и загубиха.

"Имахме повече от всичко, повече удари, повече корнери, но в крайна сметка това, което наистина има значение, е да вкараме и те го направиха в края", каза мениджърът на тима Андони Ираола.

Реферът Антъни Тейлър показа 14 жълти картони, от които повечето бяха за дребни нарушения или за разговори на играчите със съдията. Общо осем футболисти на Челси бяха санкционирани.

Челси се изкачи до седмо място в класирането със 7 точки от четири мача, докато Борнемут е 11-и с 5 точки.