Септември София се наложи срещу Славия
снимка: Владимир Шоков/БТА (АК)

Мач от 12-ия кръг от Първа футболна лига:

Септември София - Славия         3:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Джордан Гутиерес 38, 2:0 Борислав Рупанов 58, 2:1 Цветелин Чунчуков 64, 3:1 Борислав Рупанов 69, 3:2 Виктор Генев 85
жълти картони: Мартин Моран, Георги Върбанов, Борислав Рупанов, николай Дросев (Септември), Галин Иванов, Кристиян Стоянов (Славия)
главен съдия: Георги Гинчев
стадион "Локомотив"
състави
Септември: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Михаил Полендаков (79-Николай Дросев), Мартин Христов, Виктор Очаи, Георги Върбанов, Мартин Моран, Борислав Рупанов (72-Франк Ландри), Витиньо (72-Митко Митков), Джордан Гутиерес (86-Кубрат Йонашчъ), Бертранд Фурие
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев, Куентин Зеедорф (74-Венцислав Керчев), Кристиян Стоянов, Галин Иванов, Иван Минчев (74-Емил Мартинов), Емил Стоев (58-Цветелин Чунчуков), Денислав Александров (82-Кристиян Балов), Карл Фабиен (82-Роберто Райчев)

Септември София записа първи успех през новия сезон. В двубой от изтегления 12-ти кръг воденият от треньора Николай Митов състав се наложи с 3:2 у дома срещу Славия.

В десетата минута удар на Бертранд Фурние с глава не намери целта, а "белите" отговориха с пробив на Карл Фабиен, завършил с удар и спасяване на Димитър Шейтанов.

В 21-ата минута Гутиерес стреля от фаул, но Светослав Вуцов отрази топката, летяща към горния му десен ъгъл. При ъгловия удар Вуцов направи още едно спасяване след опит за гол на Борислав Рупанов.

В 33-ата минута гостите застрашиха вратата на Димитър Шейтанов. Иван Минчев центрира и Галин Иванов би с глава, но вратарят на Септември отново спаси.

Пет минути по-късно Кристиян Стоянов подаде за Ертан Томбак, който се подхлъзна на мокрия терен и топката достигна до Витиньо, който бе на лявото крило. Последва центриране в наказателното поле, където Джордан Гутиерес стреля от въздуха и прати топката във вратата на Славия.

В последните секунди на първото полувреме Денислав Александров се откъсна на голова позиция пред вратата на домакините, но топката му беше избита.

Втората част започна с натиск за "белите". В 48-ата минута шут на Александров се отби в страничната греда на вратата на Септември.

Десет минути по-късно Борислав Рупанов удвои преднината за Септември, след като се извиси над всички при центриране от ъглов удар.

В 64-ата минута Славия успя да се върна в двубоя. Иван Минчев изведе Галин Иванов, той премина през вИктор Очаи и подаде за влезлия като резерва Цветелин Чунчуков, който се разписа на празна врата. Попадението беше прегледано от системата за видеоатрбитраж заради съмнение за игра с ръка на Иванов.

Пет минути след това Септември реализира третото си попадение. Фурие подаде за Борислав Рупанов, който овладя топката и с второто си докосване я изпрати в мрежата зад Вуцов.

Пет минути преди края на редовното време Виктор Генев с глава се възползва от центриране на Галин Иванов и реализира втория гол за Славия.

В последните секунди на допълнителното време удари на Галин Иванов и Кристиан Балов отново бяха спасени от вратаря Шейтанов.

Септември има три точки на 16-то място в класирането, след като прекъсна серията си от шест поредни поражения.

Славия има 8 пункта след три последователни срещи без успех.

Към 22:21 на 14.09.2024 Новините от днес