site.btaШарл Льоклер направи най-бърза обиколка във втората тренировъчна сесия на Формула 1 в Баку

Снимка: AP Photo/Sergei Grits

Шарл Льоклер (Монако, Ферари) направи най-добра обиколка по време на втората свободна тренировка преди Гран при на Азербайджан от Формула 1, преодолявайки механични проблеми за първото място пред Серхио Перес (Мексико, Ред Бул) и Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес).

Льоклер катастрофира в завой номер 15 в първата тренировка и предизвика спиране на състезанието, но във втората тренировка пилотът на Ферари изглеждаше перфектно. Въпреки че отчете някои проблеми по отборното радио след първите си обиколки, той успя да победи останалите времена след смяната на гумите с тези с мека смес. Перес записа летяща обиколка от 1:43.490 минути и оглави класирането, но Льоклер излезе на първо място скоро след това с 1:43.484.

Хамилтън остана трети с 0.066 секунди пасив, а Карлос Сайнс (Испания, Ферари), който излезе от трасето в завой номер 7, финишира на четвъртото място.

Зад тях завършиха Оскар Пиастри (Австралия, Макларън) и световният шампион Макс Ферстапен (Нидерландия, Ред Бул).

Към 19:18 на 13.09.2024 Новините от днес