site.btaЮношеският национален отбор на България (до 15 г) победи връстниците си от Черна гора

Антон Даскалов от юношеският национален отбор по футбол на България до 15 години пробива към вратата на Черна гора

Юношеският национален отбор на България (до 15 години) победи състава на Черна гора с 2:1 в приятелска среща, която се игра на базата на Футболния съюз в Бояна. Това е втора проверка между момчетата от двете страни, родени през 2010-а година, като в събота гостите се наложиха с 2:0.

Първата чест също завърши днес при нулево равенство, като двата отбора създадоха по две добри ситуации. Особено добра беше възможността за гостите в 24-ата минута, но българският вратар спаси изстрела на Никола Милачич.

След почивката обаче българските таланти доминираха осезаемо. Още в 7-ата минута на втората част те откриха резултата чрез Владимир Речев. Футболистът на Левски беше на задна греда и завърши атака на Даниел Господинов, който проби от ляво и подаде в центъра. Там Калоян Недев продължи към Речев, за когото не беше проблем да се разпише.

В 59-ата минута момчетата от Черна гора изравниха резултата чрез Лука Вушурович. Техничният полузащитник остана непокрит на границата на наказателното поле и с изстрел по земята прати топката зад гърба на българския страж Алек Тони Здравков.

Само след три минути черногорците можеха да направят пълен обрат. Изстрелът на Урош Самарджич обаче се спря в сглобката на двете греди и се върна към терена. Българският отбор вдигна  оборотите и създаде няколко добри атаки, а в 68-ата минута стигна и до победата. Красимир Янакиев влезе от ляво и стреля, топката се отклони в защитника на Черна гора Лука Куч и подлъга вратаря, за да влезе за втори път в мрежата му за 2:1.

Състав на България: Алек Тони Здравков, Антон Даскалов, Витомир Тодоров, Александър Динев, Илия Антонов, Николай Неделчев,
Иван Митов, Васил Киров, Калоян Недев, Кристиян Митрушев, Томи Хаджиев (Владимир Речев, Манол Данчев, Красимир Янакиев,
Венислав Лазаров, Даниел Господинов, Явор Кръстев, Димитър Генчев, Мартин Кузманов)

Към 15:37 на 09.09.2024 Новините от днес