site.btaХорхе Мартин спечели спринтовото състезание за Гран при на Сан Марино в клас MotoGP

снимка: AP Photo/Jose Breton

Лидерът в генералното класиране Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) спечели спринтовото състезание за Гран при на Сан Марино в клас MotoGP, преди неделната основна надпревара от 13-ия кръг в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Мартин, който остана четвърти в квалификацията, записа трети успех за сезона, финиширайки начело след 13-те обиколки за 19:56.502 минути.

С победата в спринта испанецът увеличи актива си на върха в генералното подреждане на 26 точки, събирайки 311. Втори е шампионът от последните два сезона Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team), който спечели квалификацията за основното състезание и завърши втори днес, с 285 точки на сметката си.

Шесткратният световен първенец Марк Маркес (Испания, Gresini Racing MotoGP) дели трета позиция в класирането с Енеа Бастианини (Италия, Ducati Lenovo Team), като и двамата имат по 234 точки.

Франческо Баная остана на 1.495 секунди зад Хорхе Мартин в спринтовата надпревара, а трети се нареди Франко Морбидели (Италия, Prima Pramac Racing), с изоставане от 1.832 секунди.

Бастианини и Маркес завършиха съответно четвърти, на 2.041 секунди от Мартин и пети, на 6.469 секунди от победителя.

"Много съм щастлив. Мисля, че свършихме наистина добра работа. Имах трудности в тренировките, защото искахме всичко да бъде перфектно. Не очаквах да направя такъв старт. Опитвах да остана концентриран", коментира Хорхе Мартин.

Следващият кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Италия между 20 и 22 септември.

Към 18:18 на 07.09.2024 Новините от днес