site.btaМарк Маркес спечели спринтовото състезание преди Гран при на Арагон от MotoGP

Марк Маркес спечели спринтовото състезание преди Гран при на Арагон от MotoGP
Снимка: Robert Michael/dpa via AP

Шесткратният първенец в MotoGP Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati) спечели спринтовото състезания преди Гран при на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта от пол-позиция, а Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac-Ducati) завърши втори и излезе начело на класирането при пилотите.

Двукратният шампион Гранческо Баная, който водеше с пет точки пред Мартин преди уикенда в Алканис, завърши едва на девето място при трета стартова позиция. Така Мартин поведе с три точки в класирането.

Маркес завърши с 2.961 секунди пред Мартин и спечели за първи път спринтово състезание като пилот на Дукати. Неговият сънародник Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) пък допълни подиума с 6.694 секунди пасив от победителя. Алекс Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati) остана на три секунди зад 20-годишния Акоста за четвъртата позиция.

"Започнах малко стегнато, но се отпуснах в течение на състезанието. По-важно е какво ще се случи утре, колкото и да ни радва победата в спринта. Чакам с нетърпение да карам пред тази фантастична публика", заяви 31-годишният Маркес след надпреварата.

Към 20:27 на 31.08.2024 Новините от днес