site.btaФутболистките на НСА отстъпиха пред домакините от Расинг Юнион в Люксембург в мач от женската Шампионска лига

снимка: БТА, Атанас Жеков (архив)

Отборът на НСА (София) загуби с 0:2 като гост на Расинг Юнион в Люксембург в двубой от първия квалификационен кръг в женската Шампионска лига. Така българският шампион заема четвърто място в група 8.

Двете попадения за домакините от Расинг Юнион отбеляза Софи Куатрана в 56-ата и 67-ата минути. В 36-ата минута Полина Ръсина пропусна дузпа за тима на НСА.

В група 8 от първия квалификационен кръг в женската Шампионска лига бяха още съставите на Галатасарай (Турция) и БИИК Шимкент (Казахстан).

В първата си среща на 4 септември, също в Люксембург, където се провежда турнира, българският първенец загуби с 0:3 от казахстанския БИИК Шимкент и отпадна от по-нататъшната битка за класиране напред в Шампионската лига.

Отборите на Галатасарай и БИИК Шимкент ще играят един срещу друг по-късно тази вечер, за да определят победителя в групата.

В първия кръг участват 43 отбора, които бяха разпределени в 11 групи – десет по четири състава и една с три. Победителите от 11-те групи се класират за втория кръг.

Към 18:25 на 07.09.2024 Новините от днес