site.btaЛия Каратанчева ще играе за титлата от турнира във Виена

Лия Каратанчева ще играе за титлата от турнира във Виена
БТА, Пазарджик (21 септември 2023) В Пазарджик се провежда турнир по тенис на клей за жени на Световната федерация ITF с награден фонд 40 хиляди долара. На снимката: Лия Каратанчева.Снимка: Димитър Вельов/БТА (БТ)

Лия Каратанчева се класира за финала на турнира по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 60 000 долара.

В полуфинала, в който една срещу друга се изправиха две квалификантки, българката победи с 6:2, 6:3 хърватката Ива Приморац. Мачът продължи час и 46 минути.

Ако спечели и финала в неделя, 20-годишната Каратанчева ще завоюва първа титла на сингъл в кариерата си при жените. До момента тя има три, но в турнири по двойки.

Срещи Приморац Каратанчева започа с пет поредни гейма на сметката си, което предопредели изхода на първия сет.

Във втория българката отново поведе, този път с 3:1 гейма. Приморац изравни при 3:3, но последваха нови три последователни гейма за Каратанчева, която така спечели и мача.

Във финала тя ще срещне победителката от двубоя между италианката Нурия Бранкачио и хърватката Тена Лукаш.

Към 16:22 на 07.09.2024 Новините от днес