site.btaПърва загуба за пернишкия баскетболен клуб Миньор 2015 в контролите преди началото на сезона

Снимка: Кореспондент на БТА Мая Костадинова

Пернишкият клуб Миньор 2015 претърпя първо поражение в летните си контроли преди старта на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. „Жълто-черните“ приеха в Перник сръбския Раднички Крагуевац за приятелски мач, който завърши 85:74 в полза на гостите.

В игра за перничани влезе и националът Борислав Младенов, който ще бъде с отворен договор към отбора, за да помага, обясни баща му Георги Младенов, който е и старши треньорът на Миньор 2015.

„Момчетата са много изморени, баскетбол почти не сме играли. Правихме основно тежка физическа подготовка. Аз съм доволен. Имаше пропуски, но надявам се на 20 септември да покажем какво могат играчите. Тогава ще участваме в турнир в Крагуевац“, допълни старши треньорът.

„Жълто-черните“ ще изиграят контрола и срещу столичния Левски на 28 септември в Перник. Младенов си пожела залата отново да бъде пълна, както миналата година, когато бе направено откриването ѝ.

Преди началото на мача от клуба на Раднички Крагуевац подариха на Николай Горанов и Георги Младенов специални тениски на националния отбор на Сърбия с фамилиите им на гърба.
В началото на срещата, гостите поведоха в резултата с двуцифрена преднина, но до почивката перничани успяха да скъсят изоставането си до пет точки при 39:44.

След почивката домакините се активизираха и резултатът започна да се движи точка за точка. През заключителния период съставът на Георги Младенов позволи на противника си отново да дръпне напред в резултата и да отстъпят при 74:85.

Към 12:11 на 07.09.2024 Новините от днес