site.btaСелекционерът на Северна Ирландия доволен от равенството на българите с Беларус, пристига в Пловдив с мисълта за позитивен резултат

Конър Брадли (в зелено) от Северна Ирландия е надскочил Леандро Барейро от Люксембург в срещата от Лигата на Нациите, група С3. Снимка: Liam McBurney/PA via AP

Селекционерът на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл похвали представянето на Конър Брадли, след като играчът на Ливърпул демонстрира ново солидно представяне при успеха на тима снощи с 2:0 над Люксембург в Лигата на нациите. Северна Ирландия гостува на България в неделя, 8-и септември от 19:00 часа в среща от втория кръг в група С3.

Пади Макнеър и Даниел Балард отбелязаха головете в първите 17 минути, но Брадли беше този, който създаваше постоянната заплаха за гостите с атаките си от дясната страна. Футболистът на Ливърпул спечели свободния удар, от който беше направено центрирането за Балард, удвоил аванса на тима.

21-годишният десен бек влезе в светлината на прожекторите доста рано, като до момента има 18 мача и 3 гола за националния отбор на страната. Но изглежда, че вниманието, което получава, му харесва.

"Tоку що навърши 21 години, а вече показва страхотни неща и всички ги виждат. Конър ще стигне до много, много високо ниво в играта. Той има нужда от време в играта, повече практика. Но не забравяйте, че е в клуб, където не е много лесно да бъдеш титуляр. Но когато е в националния тим, се възползва от шансовете си", заяви селекционерът на Северна Ирландия с видим ентусиазъм в гласа на днешната възстановителна тренировка на тима.

Вестник "Белфаст Телеграф" отбелязва оптимистично, че отказването от националния отбор на ветераните Джони Еванс, Стюарт Далас и Стивън Дейвис отнета доста от опита. Но сега Северна Ирландия има млад отбор, който е гладен за успехи. Победата над Люксембург също носи такъв привкус, макар за първи път да стартират с успех и това да е общо втори такъв от 17 мача.

"Мисля, че набираме инерция и увереността расте. Много от тези момчета са от доста време в отбора, но нямат много мачове. Но сега носят в себе си чувството да побеждават и особено на стадион "Уиндзър Парк". Казах им, че много от тях ще имат дълги международни кариери, така че е хубаво да спечелиш в началото. Но има и периоди, в които играеш за Северна Ирландия в трудни моменти и не побеждаваш. Но най-добрите се справят с това", заяви още Майкъл О’Нийл.

Първото попадение за Северна Ирландия беше реализирано от Пади Макнеър. Киърън Браун хвърли дълъг тъч, Балард се пребори за топката, тя отиде към Макнеър и от 10-11 метра той се разписа.

"Усетих, че през второто полувреме позволихме темпото малко да спадне, което е нормално. Може би изглеждахме с малко по-тежки крака през втората част, но го оправдавам, тъй като доста от футболистите страдат от липсата на игрова практика. Имахме други шансове, вероятно трябваше да вкараме повече, но чиста мрежа и два гола са приятен завършек. Трябва да сме доволни, каза още треньорът на тима.

След това се фокусира върху ситуацията в групата след първите мачове: "Важно беше да спечелим първата среща. Предвид това, че другите два отбора завършиха наравно, пред нас се открива страхотен шанс. Отиваме в България, за да играем за резултат. Ако постигнем това, което искам, ще тръгнем в правилната посока".

България пропусна победата снощи в Залаегерсег над националния отбор на Беларус и трябваше да се прибере с 0:0, а от 74-ата минута на терена вече бяха и 10 футболисти заради червения картон на халфа Филип Кръстев.

Към 19:10 на 06.09.2024 Новините от днес