site.btaГодуин Коялипу вкара дебютния си гол при победа на Централноафриканската република срещу Лесото в континенталните квалификации

Коялипу (дясно) има един гол и за ЦСКА-София / Снимка: Милена Стойкова/БТА (ЕВ)

Футболистът на българския ЦСКА-София Годуин Коялипу вкара дебютния си гол и Централноафриканската република спечели с 3:1 срещу Лесото в мач от група "Б" на квалификациите за континенталната Купа на нациите през 2025. Амос Юга също беше в стартовите 11 на отбора.

С това Централноафриканската република се изкачи на първо място с три точки и също толкова пред Лесото, Мароко и Габон.

Коялипу, привлечен при "червените" през август тази година от белгийския Беверен, стартира като титуляр и се разписа за националния си отбор за 3:1 в 62-та минута. Луис Мафута пък бе точен на два пъти за Централноафриканската република в първата и 24-та минута.

Коялипу до момента има един гол за ЦСКА-София. Той бе точен срещу Арда Кърджали при поражение с 1:2. Нападателят е с един гол и за националния си тим, за който има четири мача.

Титуляр за Централноафриканската република бе и още един футболист на ЦСКА-София - Амос Юга. Полузащитникът, който играе пети сезон при "червените" и има цели 147 мача за българския тим, остана на терена до края на първото полувреме.

Към 00:13 на 06.09.2024 Новините от днес