site.btaРилски спортист започна с победа на приятелския турнир по баскетбол в Румъния

Рилски спортист започна с победа на приятелския турнир по баскетбол в Румъния
снимка: Кореспондент на БТА в Самоков Иван Ласкин

Мъжкият баскетболен отбор на Рилски спортист стартира с победа участието си в приятелския турнир в памет на Елемер Тордай, който се провежда в румънския град Сибиу.

Самоковци надиграха състава на домакините със 78:61 и се класираха за финала в надпреварата.

Баскетболистите, водени от старши треньора Любомир Киров превъзхождаха Сибиу през целия мач, а на полувремето водеха с 40:32. След подновяването на играта за второто полувреме добрата игра българския тим продължи и разликата започна да расте, за да се стигне до успеха с крайното 78:61.

Съперник на шампиона в Националната баскетболна лига Рилски спортист в спора за първото място на турнира в Румъния ще бъде победителят от сблъсъка между други два от местните представители Търгу Муреш и Вълча.

Към 00:17 на 05.09.2024 Новините от днес