site.btaБългария е на един мач от класиране във финалната четворка на Европейското първенство по волейбол за мъже до 20 години

снимка: cev.eu

България е на един мач от класиране във финалната четворка на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години. Българите оглавиха група 2 след победа с 3:0 (26:24, 25:10, 25:23) над досегашния лидер Израел. Всичко ще се реши в последния кръг утре. България се изправя срещу Испания и при евентуална победа ще завърши на първо място. В другия мач Израел среща Чехия. Двата отбора имат шанс да продължат, но всичко е в ръцете на водения от треньора Мирослав Живков тим.

В първия гейм България поведе с 4:2 и 11:6, но допусна обрат до 18:20. Последва ново силно представяне за "трикольорите", които поведоха в резултата след 26:24.

Втората част беше демонстрация на добрия начален удар на българите и те взеха аванс от 2:0 след 25:19.

Най-голямата атракция за зрителите беше в третия гейм. Симеон Николов изнесе поредната си лекция от сервис и България поведе с 4:0, но равенството дойде при 17:17. До 20:20 точките се редяха и в двете посоки, но първият мачбол за родните национали дойде при 24:22, а двубоят приключи при 25:23.

Към 21:17 на 02.09.2024 Новините от днес