site.btaНационалният волейболен тим за мъже до 20 години победи и Шотландия на Европейското първенство

Снимка: cev.eu

Тимът на България по волейбол за мъже до 20 години се наложи над Шотландия с 3:0 (25:13, 25:11, 25:20) и във втория си мач от турнира в гръцкия град Арта. Срещата продължи само 63 минути.

Селекционерът Мирослав Живков заложи на стартов състав: Симеон Николов, Жасмин Величков, Стилиян Делибосов, Кристиян Титрийски, Александър Къндев и либеро Александър Цанев.

Българският тим започна да се откъсва след 2:2, като поведе със 7:3 и стигна до категоричното 19:7. Най-голямата разлика бе при 24:10 след ас от сервис на Титрийски. След това шотландците направиха три последователни точки заради грешки на българите. Титрийски сложи край на спора за 25:13 с мощна атака отдясно след 18 минути игра.

Във втората част нещата не се промениха срещу непретенциозния съперник. Тимът на Живков взе голяма преднина при 11:3, като се повтори и 19:9 от първия гейм. След 22:11 България направи последните три точки в частта с хубави сервиси на Огнян Христов, добра блокада и грешки на противника.

Третият гейм бе по-равностоен, като се стигна до равенство при 7:7. В игра се появиха по-голяма част от резервите в родния тим, след които Костадин Козелов, Томислав Русев, Николай Иванов, Кристиян Андреев и либерото Константин Чипев. Тимът на Шотландия поддържаше интригата до 14:16, но не успя да направи повече в мача. Разпределителят Симеон Николов направи силна серия от сервиси за 22:16. Николай Иванов сложи точка на мача с мощна атака за 25:20.

Най-резултатен за България отново бе Кристиян Титрийски, който реализира 10 точки, Томислав Русев отбеляза 9, а Симеон Николов - 8. За Шотландия се изяви Иън Рамзи с 8 точки.

България е на върха на класирането с 6 точки от два мача и категоричното 6:0. Първите два тима от групата се класират за полуфиналите. Утре тимът на Мирослав Живков ще изиграе третия си мач от Група 2 срещу отбора на Чехия, който започна първенството с трудна победа над Испания в пет сета.

Към 18:22 на 27.08.2024 Новините от днес