site.btaМакс Ферстапен смята, че е нереално да попречи на Ландо Норис да стане световен шампион във Формула 1

Снимка: AP Photo/Luca Bruno

Пилотът на Ред Бул Макс Фарстапен вярва, че е "нереално" да попречи на Ландо Норис да спечели световното първенство, след като обвинява отбора си, че е превърнал печелившия болид в "чудовище", предаде ДПА.

Ферстапен тръгна от седма позиция и спечели само едно място на състезанието на Гран при на Италия на Монца, докато Норис завърши на трето място и съкрати още разликата между двамата.

Норис навакса 16 точки от Ферстапен от последните две състезания и в момента е на 62 точки зад нидерландеца, като до края на сезона остават 8 състезания. Тимът на Норис Макларън е само на 8 точки зад Ред Бул в класирането на отборите.

"В момента и двете класирания не са реални", каза Ферстапен след Гран при на Италия. "Трябва да продължим да работим, няма извинения", добави той.

"Миналата година имахме страхотен болид, най-доминиращия въобще, но го превърнахме в чудовище и трябва да променим това", каза още нидерландецът.

26-годишният Фарстапен спечели 7 от първите 10 старта за сезона, но не е побеждавал от Гран при на Испания в края на юни.

Към 14:17 на 02.09.2024 Новините от днес