site.btaБългаринът Никола Тодоров спечели титлата на Европейското първенство във водната Формула F250

снимка: UIM

Българинът Никола Тодоров спечели титлата на Европейското първенство във водната Формула F250 в Сан Нацаро, Италия.

Състезателят на "Водомоторен клуб Тутракан" записа три победи и едно трето място в четирите серии на надпреварата с бързи лодки и събра 20 точки в крайното класиране, за да триумфира за втора поредна година.

Със среброто се окичи представителят на домакините Матиа Калдзолари със 17 точки, а германецът Инго Хепнер се нареди трети с 15 точки.

Още двама българи взеха участие в състезанието. Емил Емилов се класира шести с 10 точки след технически затруднения с мотора на лодката, а Панайот Стоянов стартира със здравословни проблеми, но успя и се класира седми с 9 точки.

В клас Powerboat F250 лодките се движат по водното трасе със скорост от 140-150 км/ч., което прави надпреварата много атрактивна за зрителите.