site.btaБрест не срещна трудности в домакинството си срещу Сент Етиен в Лига 1

Брест не срещна трудности в домакинството си срещу Сент Етиен в Лига 1
AP Photo/Laurent Cipriani

Брест победи с 4:0 пред собствена публика Сент Етиен в мач от третия кръг от френската Лига 1.

Махди Камара даде аванс за домакините още в десетата минута, а вторият гол беше дело на Робен де Кастийо в 32-ата минута от дузпа.

По-силната игра на "пиратите" продължи и след почивката и Людовик Ажорк също се разписа в 78-ата минута. Кени Лала оформи крайното 4:0 шест минути преди края на редовното време на двубоя.

Брест постигна първи успех през кампанията и има актив от три точки, а десеткратният шампион Сейнт Етиен е на 18-та позиция с три поредни загуби.

По-късно днес Тулуза приема Олимпик Марсилия, докато в неделя шампионът Пари Сен Жермен гостува на Лил.