site.btaОлимпик Лион записа обрат срещу Страсбург във френската Лига 1

Олимпик Лион записа обрат срещу Страсбург във френската Лига 1
снимка: АР, Laurent Cipriani

Олимпик Лион постигна впечатляващ обрат с 4:3 като домакин на Страсбург във френската Лига 1. "Хлапетата" загубиха първите си два мача, а този път изоставаха с 1:3, но вкараха три гола за 11 минути и спечелиха.

В герой за тима на Пиер Саж се превърна нападателят Гифт Орбан, който влезе като резерва и отбеляза последните два гола.

Страсбург излезе напред още във 2-ата минута с точен изстрел на Себастиан Нанаси. Секунди преди почивката Корентен Толисо изравни, след като отбитата от гредата топка попадна в краката му.

В 48-ата минута Андрей Сантос засече с глава центриране на Бакуа и даде нова преднина на Страсбург, а в 58-ата Емануел Емега вкара трети гол за гостите.

Лион върна един гол чрез Ейнсли Мейтланд-Найлс в 61-ата минута, а в 63-ата минута Орбан направи 3:3 след асистенция на Лаказет.

Пълният обрат стана факт в 72-ата минута с ново попадение на Гифт Орбан, като този път нигериецът се разписа с глава.