site.btaПърва победа за сезона в Ла Лига за Жирона

Първа победа за сезона в Ла Лига за Жирона
AP Photo/Joan Monfort

Головете на Брайън Хил, Виктор Циганков, Абел Руис и Кристиан Стуани осигуриха на Жирона убедителна победа с 4:0 над Осасуна в мач от третия кръг на испанското футболно първенство. Това е първа победа за Жирона в Ла Лига от началото на сезона.

Акробатичното воле на Хил даде преднина в 34-а минута за миналогодишната сензация в Испания, а Циганков увеличи преднината на тима в 53-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Три минути по-късно Руис вкара третия гол с удар в горния ъгъл, а резервата Стуани вкара четвъртия в добавеното време, за да затвори лесната победа за каталунския отбор.

Жирона се изкачи до седмо място в класирането на Ла Лига с четири точки от три мача.