site.btaЛудогорец спечели и реванша срещу Петрокуб и се класира за основната схема на Лига Европа

Снимка: кореспондент на БТА в Разград Мехмед Азиз

Среща-реванш от плейофния кръг в Лига Европа:

Петрокуб (Молдова) - Лудогорец (България) - 1:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Владимир Амброс 28, 1:1 Спас Делев 75, 1:2 Рик Джонатан 90+3
* Лудогорец се класира за основната схема на Лига Европа с общ резултат 6:1, 4:0 в първата среща)

състави:
Петрокуб: Силвиу Смаленеа, Йон Джордан, Виктор Мудрак, Йон Борс, Серджиу Платика, Михаил Платика (72-Бубакар Диало), Теодор Лунгу (77-Корнелиу Котогой), Василе Джордан, Дан Пушкаш (77-Константин Санду), Михаил Лупан (72-Марин Корунту), Владимир Амброс (62-Думитру Демиан)

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Едвин Куртулуш, Диниш Алмейда,  Сон, Педро Нареси (82-Тодор Неделев), Якуб Пьотровски (76-Иван Йорданов), Агибу Камара (76-Дерой Дуарте), Кайо Видал (68-Спас Делев), Руан Круз (68-Квадво Дуа), Рик Джонатан

Лудогорец приключи успешно задачата да намери място в основната схема на турнира Лига Европа след победа с 2:1 в реванша от плейофния кръг на турнира срещу молдовския Петрокуб. Разградчани продължават напред с общ резултат 6:1.

Лудогорец свърши основната си работа още в първия мач преди седмица, когато на свой терен спечели с 4:0 и реваншът на стадион "Зимбру" в Кишинев бе повече от протоколен.

Петрокуб поведе преди почивката, но през втората част Лудогорец направи обрат с голове на Спас Делев и Рик Джонатан. Домакините играха с човек по-малко повече от половин час след два бързи жълти картона на защитника Виктор Мудрак.

И двата отбора имаха своите ситуации за гол през първата част, но домакините успяха да вземат аванс от един гол до почивката. Точен бе капитанът Владимир Амброс, който откри резултата в 28-а минута след асистенция на Михаил Лупан.

Броени минути преди това Лудогорец изпусна стопроцентова ситуация, след като Сон излезе на стрелкова позиция, но не успя да преодолее вратаря на домакините.

Кайо Видал и Руан Круз също пропуснаха положения за гол за Лудогорец през първото полувреме.

След гола Петрокуб натрупа увереност и имаше отлична възможност за втори гол в 39-а минута, но Михаил Платика не успя да намери рамката на вратата с глава.

Лудогорец започна значително по-агресивно втората част и още в началото Рик Джонатан проби в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят отрази.

Надеждите на домакините да измъкнат почетна победа в мача рухна в 58-а минута, когато защитникът Виктор Мудрак си изпроси глупав червен картон. Бранителят най-напред получи жълт за фаул пред наказателното поле, а след оспорване на съдийското решение и иронично ръкопляскане реферът от Германия Саша Щегеман му показа втори жълт и червен картон.

С човек по-малко домакините не успяха да удържат преднината си.

Влезлият като резерва Спас Делев се възползва от груба грешка в защитата на Петрокуб и с прецизен шут изравни за 1:1 в 75-а минута. Делев бе близо и до втори гол, но негов мощен шут от воле пет минути преди края срещна напречната греда.

В добавеното време Рик Джонатан донесе успеха на Лудогорец и на реванша с фалцов удар извън наказателното поле.