site.btaАстана влезе в групите на Лига на конференциите след забележителна победа на реванша срещу Бран

Саид Ибраимов, снимка: личен архив

Отборът на Астана се класира за групите на Лига на конференциите след победа с 3:0 нас норвежкия Бран в мач-реванш от плейофния кръг на турнира.

Тимът от Казахстан, чийто помощник треньор е българинът Саид Ибраимов, загуби първия мач преди седмица с 0:2, но на реванша сътвори истински подвиг, като успя да навакса пасива и да излезе краен победител.

Астана поведе едва в 60-а минута с гол на нигериеца Дфофри Ченеду, отново той отбеляза второ попадение в 81-а минута, а в добавеното време Рамазан Каримов вкара скъпоценния трети гол.

Към 22:24 на 29.08.2024 Новините от днес