site.btaКристина Петкова не успя да преодолее сериите на 400 метра на Световното първенство по лека атлетика до 20 години

Ирен Сарабоюкова ще скача в квалификациите утре, Снимка: Николай Венков/БТА

Младата българска надежда Кристина Петкова се класира на предпоследното осмо място във финалната шеста серията в бягането на 400 метра на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Лима, Перу.

Българката завърши за 55.09 секунди, като изостана със секунда и 80 стотни от американката Микаела Моутън, която спечели серията.

Петкова имаше една от най-бързите реакции на старта, но след това не бяга убедително и не повтори най-доброто си време през сезона от 54.64. Така българката не се класира за полуфиналите и остана  на  34-о място в дисциплината от 52 стартирали.

Утре от българското участие Христо Илиев ще се състезава в сериите на 200 метра, а Радостин Миленов и Християн Касабов ще бягат в сериите на 110 метра с препятствия.

От девойките Ива Деливерска ще стартира в сериите на 100 метра с препятствия, а Ирен Саръбоюкова - в квалификациите на скок височина.

Към 23:19 на 28.08.2024 Новините от днес